מחלבת מרקוביץ', גבינות מעולות להתפנק איתן (-:

מחלבת מרקוביץ' הוקמה על ידי תמי ואהרון מרקוביץ' שבחרו לעסוק במה שהם הכי אוהבים, ייצור גבינות צאן. את המחלבה הם מיקמו במשק הצמוד לביתם שבמושב נחלים, בו הם גם מנהלים את "ארץ זבת חלב" – פינה קסומה בה ממוקמת מעדנייה בוטיק משפחתית באווירה שלווה ומוצלת, שבה ניתן ליהנות ממגוון הרחב של גבינות צאן שתמי ואהרון מכינים בעצמם מדי יום:


מחלבת מרקוביץ מציעה מבחר עשיר של גבינות שונות מחלב כבשים, שמקוטלגות לפי חצי קשות, קשות, רכות, חצי רכות ומלוחות: 
גבינה חצי קשה - אדווה פחם:גבינה חצי קשה- פלג תאנים
גבינה עטופה בעלי תאנה, ובתוכה דבלים. 
מומלצת ביותר!!!
גבינה חצי קשה- נחל
בשלה, בתוספת תבלינים שונים(פלפל שחור, חרדל, עשבי תיבול, אגוזים, קצח, פטריות ועוד)עשינו השוואות בין טעמן של הבשלות יותר לבשלות פחות. כולן שוות(-:
אני אהבתי את המטר, חצי רכה, גבינת גליל עם טעם דומיננטי המתחזק עם היישון:גבינה חצי קשה - פלג יין
עטופה בעלי גפן, ומשובצת בנימי יין אדום.
מעולה!גבינה חצי קשה - נחל מור
גבינת הדגל של המחלבה


מחלבת הבוטיק של משפחת מרקוביץ' נולדה לפני כ-30 שנה, והיא ממוקמת בין כרי מרעה ותבלין, ובצילם המרענן של עצי שבעת המינים. חנות המחלבה מציעה מבחר עשיר של גבינות ניגרות, גבינות קשות ורכות ויוגורטים על טהרת חלב כבשים.


המחלבה מתמחה בייצור גבינות הנעשות בשיטות ייחודיות – עבודת יד ללא מכונות – ומכילות 100% חלב כבשים מפוסטר הידוע בטעמו העשיר והמפנק ובערכיו התזונתיים והבריאותיים, תוך הקפדה בלתי מתפשרת על איכותם של חומרי הגלם, שוקד הגבן אהרון מרקוביץ על פיתוח גבינות מקוריות, שלא תמצאו כמותן. איכות החלב, הליך הייצור הידני, זמני ההבשלה המשתנים והיצירתיות בשילובם של פירות שבעת המינים כמו גפן ותאנים יוצרים היצע נרחב של גבינות מובחנות טעם במגוון מענג של ניחוחות, צבעים ומרקמים:תענוג גדול היה לראות את אהרון מכין את הגבינה עם פרחי כובע הנזיר. צילמתי אותו מניח את הפרחים באהבה. רק מי שאוהב את מה שהוא עושה, יכול להשקיע כ"כ הרבה עבודה וסבלנות:


וככה היא נראית כשהיא כבר מוכנה לאכילה,
טעימה בטירוף, ויפיפיה אמיתית:
במעדנייה הממוקמת לצד המחלבה אפשר למצוא מבחר של 40 סוגי גבינות ויוגורטים אותם ניתן לקנות הביתה, יחד עם כל מה שגבינות אוהבות שיהיה לצידן – זיתים משובחים, לחמים איכותיים ויינות מובילים:
אהרון נוהג לפנק את אורחיו בסדרה של טעימות, מסביר ומספר על כל גבינה וגבינה, ומעניק לקונים חווית קניה מחכימה ומרתקת. בכלל, אהרון הוא איש מקסים, ובזמן ביקורי שם אהרון קיבל זר פרחים עם מכתב תודה מרגש:
כל הגבינות של מחלבת מרקוביץ נמכרות במחירים אטרקטיביים וניתן לשלבן במארזים מיוחדים למטרות שונות כמו אירוח או חגיגות רומנטיות. כשאני ביקרתי שם הגיעה לקוחה לקחת מגש מקסים לאירוח, כשהגבינות מגיעות על פלטת עץ מקסימה שניתנת ע"י משפחת מרקוביץ' בהשאלה:


 בהנחה שאתם תגיעו לשם, תנו טעימה מהגבינות שמשולבות ביין. נהדרות:אהרון מרקוביץ' אוהב את הכבשים שלו, בדיוק כמו שהוא אוהב את הגבינות שלו, ובדיוק כמו שהוא אוהב את העבודה שלו.לראות את הכבשים רצות אליו, משתעשעות איתו, ולראות אותו מלטף אותן ומעניק להן אהבה, התמונה לא משאירה מקום לספק: אלו גבינות שבאות מאהבה(-:קצת על גבינות הכבשים:
כל הגבינות של מחלבת מרקוביץ' מיוצרות מחלב כבשים. 
חלב הכבשים ידוע בטעמו העשיר והמפנק, ובערכיו התזונתיים והבריאותיים:
*בחלב כבשים מצוייה רמה גבוהה מאד של סידן, יותר מהמצוי בחלב הבקר והעיזים.
*בחלב כבשים כמות החלבון גדולה פי 1.5 מכמות החלבון בחלב בקר.
*חלב הכבשים מספק פי 2 יותר ברזל מחלב הבקר והעיזים.
*כמות ויטמין C גדולה פי 3 בחלב כבשים מהכמות בחלב בקר.
*מינון הלקטוז בחלב כבשים נמוך מהמינון בחלב בקר ומהווה פתרון לסובלים מרגישות ללקטוז.
*חלב הכבשים מועשר באבץ ובוויטמין B2 ו-B12.
*חלב הכבשים קל יותר לעיכול מחלב בקר.
נראה לי שאני עוברת לצרוך כבשים(-:

מחלבת מרקוביץ'(כשר)
 מושב נחלים(משק 59)
03-9332797

תגובות