פשוט AS IS. כשחומר גלם פוגש סטייל.עיצוב הבית זה נושא שאני מאד מאד אוהבת להתעסק איתו. אם היה לי כשרון עיצובי, מעבר ללהתלהב מפריטים כאלו או אחרים, בטוח הייתי בוחרת להיות מעצבת פנים. אבל כמו שהבנתם - אין לי יכולת לראות חלל שלם, אלא פריט פריט.
אני יכולה להגיד מה יפה בעיניי ומה לא - אבל לחבר את הפריטים לתוך החלל - ולעשות מהם מקשה אחת הרמונית - אין סיכוי. 
כשאני נכנסת למקומות של עיצוב, גם אם קוראים להם איקאה, בא לי לעבור דירה ולהתחיל להכניס פריטים מעלפים הביתה. נו, מי לא רוצה להעיף את כל הדברים שאספנו עם השנים - ולהתחיל מחדש עם בית שנראה כמו מעיתון הום סטיילינג? 
אני כן.
כשנכנסתי ללונה פארק של קסטיאל בסניף חוצות המפרץ, בדרך לסופ"ש בצפון, לא רציתי לצאת.
רציתי לקחת הכל הביתה. ה-כ-ל. כמעט. AS IS. 
כי קסטיאל AS IS, הקונספט היותר צעיר וידידותי ברמת התמחור - הוא קונספט מדהים בעיניי. 
ריהוט צעיר ומודרני, צבעוני ומהפכני, רגוע ומשוגע, וכזה שבא לי לשים על הטנדר, ולנסוע איתו עד הבית.
AS IS.

לאחרונה השם קסטיאל התערבב עם דברים פחות נחמדים. כשהעלתי תמונה לפייסבוק, ישירות מהחנות, מייד היו אנשים שהגיבו באינסטינקט הצפוי: "אני לא קונה שם!". לא שאני לא יכולה להבין את האינסטינקט, אבל יש לי תכונה אחת טובה, לפחות: היכולת להפריד. 
"קסטיאל" נוסדה ע"י אפרים קסטיאל בשנת 1942. החברה התחילה כמפעל של איש אחד, וצמחה, התמתגה היטב, וגרמה לאנשים להתאהב בעיצובים שלה. מישהו רוצה להסביר לי למה דורות של אנשים שבנו מותג, צריכים לקבל קיטונות של ביקורת רק כי אחד מהם חשוד בדברים כאלו ואחרים? ומה הם אשמים שהוא כזה? אז אני מפרידה. אידיוט אחד (ויסלחו לי קסטיאל, אבל אם הוא עשה את מה שמיוחס לו, הוא אידיוט מושלם), וכרגע עוד עומדת לו חזקת החפות, לא אמור להרוס מותג שנבנה בעמל רב ע"י משפחה שלמה. אז אני הגיונית, וממש לא אכפת לי. מה שאני רואה, זה את היופי. את האור, את העיצובים המדליקים, ואת הבית שלי, שהלוואי שהייתי יכולה לרהט את כולו בקסטיאל.
מפינת האוכל ועד חדר השינה, דרך הסלון והטקסטיל של הכריות.
חנויות הקונספט של קסטיאל AS IS עוצבו לפי השם. AS IS. הקירות נשארו AS IS, לבנים ללא טיח וצבע, וזה מקסים בעיניי. מצד אחד נראה פשוט, מצד שני מלא בסטייל.
חומרי הגלם בחלקם גם הם מקבלים עיצוב שמשאיר את חומר הגלם כמו שהוא, או AS IS. נו, הבנתם כבר.
תסתכלו על שולחנות המתכת היפיפיים, הם ממחישים בדיוק את הקונספט, ומשתלבים נפלא כחלק מסלון מודרני ומעוצב, שמשאיר את הטבעי בסטטוס מנצח.


 בקסטיאל AS IS אפשר "לשחק" עם העיצוב, ולשלב צבעים היסטריים שנותנים מימד אחר לרהיטים, ומוציאים מהשעמום.באגף הכורסאות, התאהבתי בשתיים.
כורסאות הנדנדה מטריפות, נוחות, ובשונה מכל מיני כורסעות נדנדה כבדות ומשעממות, כאלו שתופסות חצי סלון - אלו נשארות בגודל נעים ובעיצוב מדליק. 
את הירוקה היפה הזו ממש בא לי לקחת הביתה :)
היא קיימת בצבעים נוספים - והיא ממש, אבל ממש נוחה.
ויש אחרות, פחות הטעם שלי, אבל בוודאי טעם של אחרים. 
כי הרי עיצוב הוא הדבר הכי רחב שיש ברמת הטעם האישי, ולכל אחד מאיתנו טעם שונה לגמרי. מה שיפה בקסטיאל, זה היכולת להתאים למספר רב של קהלים, אבל כולם חייבים להיות כיפיים. כי ככה הרגיש לי בקסטיאל - כיף.


ואם דיברתי על טעם אישי - יש בקסטיאל AS IS גם את הכיוון היותר קלאסי, הפחות צועק "אני כאן, תסתכלו עלי", אל עדיין נאמן לקווים מודרניים ומפתים.
 ועכשיו - כזו אני רוצה. וכן, אל תצחקו, יצאתי עם הצעת מחיר כתובה, כי ממש נדלקתי על הרעיון.
תסתכלו על הספה הזו.
עכשיו תסתכלו עליה שוב. לרגע היא ספה, לרגע אחרי זה היא שזלונג, בזכות פטנט מיוחד של כריות משקולת, שיכולת לנוע ממקום למקום לפי הצורך. היסטרי, לא?
ולמה זה טוב? כי ככה! כי יש בתים שחייבים פתרונות יצירתיים לכל מיני דברים ואילוצים - וזה פתרון מושלם. 
לקחתי מידות, לקחתי הצעת מחיר, ועכשיו רק נשאר להשיג תקציב מותרות :)
כמובן שאפשרויות הטקסטיל רבות, וכל אחד יכול להלביש את הבית עם הצבעים שהוא אוהב במיוחד. 
תסתכלו על הסלון הזה. קצת זריקות צבע ברהיטים הקטנים - וזה מושלם.
בעוד שבקסטיאל כל רהיט מיוצר בהזמנה אישית ללקוח ספציפי, ובהתאם לכך גם התמחור, הרי ש"קסטיאל AS IS" הוקמה במטרה להפוך את העיצובים והקלאסיקות של קסטיאל לנגישים לקהל הרחב, על ידי ייצור בסדרות ובמידות קבועות.
הסתכלתי קצת על המחירים, על העיצובים, על הבדים - והבנתי: אני רוצה את הבית הבא שלי עם הרבה קסטיאל, AS IS, ולא אחרת. 
ואם גם אתם התאהבתם - תנו קפיצה קסטיאל.
תמיד כיף לשדרג את הבית, במיוחד כשקסטיאל נגיש גם לנו, מעמד הביניים.כתובת: החרושת 10 חיפה, מדרחוב מקורה, בנין 7, קומה שניה.
ימים א-ה: 9:30-20:00
יום ו': 9:30-14:00
מוצאי שבת: 18:30-21:00
5453* שלוחה 5

תגובות