דילוג לתוכן הראשי

המלצה לחדרי בריחה, גם ניידים! מה זה קווסט, ואיך הפך אסקייפ רום לז'אנר הבילוי המוביל?
כמה פעמים שאלתם את עצמכם איפה יש חדר בריחה מומלץ? או חיפשת בגוגל אסקייפ רום, ולא ידעתם על איזה להחליט? ונכון שכולכם אוהבים קווסט? 
מה זה בכלל קווסט? 
קווסט הוא משחק הרפתקאות, מעין מסע מול אתגרי הגיון בסביבה מציאותית.
הקווסט משלב מסע של חיפוש רמזים, חשיבה לוגית ועבודת צוות.
קווסט יכול לקחת אתכם לפתרון תעלומת רצח, לנטרל פצצה מתקתקת, או להציל את האנושות כולה, כשברשותכם פרק זמן מוקצב (בדר"כ שעה), כדי להצליח לצאת מהחדר או לפתור את התעלומה.

כלי עבודה עיקרי וחשוב בקווסט הוא הדמיון והיצירתיות של המשתתפים.
מלבד כוח שכלי, בשום שלב במשחק אין צורך להפעיל כוח פיסי על מנת להתקדם.
חווית הקווסט מתאימה במיוחד כבילוי של קבוצות חברים, קבוצות של עובדים לצורך גיבוש ופאן, וגם כבילוי משפחתי שמאפשר זמן איכות חווייתי מאתגר.
בחג השבועות האחרון החלטתי שאין לי חשק לארח, וגם לא להתארח.
החלטתי להעניק לעצמי ולמשפחתי המצומצמת זמן איכות חגיגי, ואין ספר, זו הייתה ההחלטה הכי טובה שיכולתי לקבל.
בחרנו לבלות בקווסטומניה, מתחם חדרי בריחה בת"א, ולאחר מכן ללכת למסעדה איטלקית, ולסגור את החג בלי בישולים, בלי עייפות, בלי הוצאות גדולות של אירוח, ועם חיוך גדול על הפנים.
ואכן, בדיוק כך היה.
אפשר לראות שאנחנו, אני ושני החיילים שלי, אהבנו מאד את ההחלטה, ואת החדר :)
בחרנו בחדר "אושן 5" במתחם קווסטומניה בת"א.
אושן 5 הוא חדר בינוני-קשה, שבו צריך לחלץ את היהלום.
כדי לבצע את השוד המושלם צריך את הצוות המושלם - ואנחנו היינו צוות מושלם!
החדר מתאים ל-2 עד 5 משתתפים
גיל +16 (בליווי הורים +8)
כמובן שבכל חדרי הבריחה, לאורך המשחק, יש "בקר משחק", שמלווה באמצעות מצלמות במעגל סגור ועוקב אחר ההתקדמות במשחק, עם יכולת להגיש עזרה אם "נתקעים" בשלב כזה או אחר, לאורך כל זמן המשחק.
קצת על קווסטומניה:
המתחם כולל 4 חדרי בריחה, ואת המשחק "מחבואים: אוצרות האינקה", שגם בו התנסתי, ותכף אספר גם עליו.
בנוסף, יש לובי מרווח, בר, מערכת סאונד ותשתית למצגות.
המתחם יכול לארח כ- 40-35 אורחים בו זמנית, וניתן להשכרה לכל מטרה.

את המשחק "מחבואים, אוצרות האינקה" (משחק משימות קבוצתי) גיליתי במקרה, כשהוזמנתי לנסות משחק בחושך מוחלט.
זו הייתה הפתעה מיוחדת. צחקנו בלי סוף.
המשחק מצויין לגיבוש, שמח ומלא אדרנלין, אך אסור בהחלט לנשים בהריון ולאנשים עם מחלות מסויימות (המפורטות בטופס הסכמה).
המשתתפים מתחלקים לשני צוותים, 3-6 אנשים כל אחד, שמתחרים ביניהם ומבצעים משימות שונות במערת האינקה החשוכה.
תחרות בין שתי קבוצות השחקנים (סה"כ עד 12 שחקנים) במשימות הקשורות לסיפור האגדי של נפילת אימפריית האינקה. המשחק מתרחש בחושך (עם אפשרות של אור חלש לילדים) בחלל שעוצב כמערת האינקה העתיקה. המערה כוללת בתוכה מבוכים, מכשולים, חצרות האינקה ועוד. המשחק מושלם לאירועים קטנים וגדולים, ימי הולדת, גיבושים ועוד.
45 דקות
6-12 משתתפים
גיל +10
ככה נראינו אחרי המשחק, במיוחד כשאני הייתי ברביעייה המנצחת, ואני הרי שונאת להפסיד :)
קטגוריה מדליקה שקיימת בקווסטומניה היא "חדרי בריחה ניידים".
זו אפשרות נפלאה למשחקי גיבוש לחברות, ארגונים, וקבוצות גדולות.
קווסטומניה היא החברה הראשונה בישראל שפיתחה גרסה למשחקי בריחה ניידים, שניתנים לפריסה כמעט בכל מקום (מסדרונות חברה, חדרי ישיבות, חצרות, בתי מלון ובתים פרטיים).
עד 50 איש יכולים לשחק במקביל, וזה רעיון נפלא ממש!!!
ניסיתי משחק נייד, "מוזיאון הרטרו", שהיה מאתגר וכיפי!
מה זה משחק קווסט נייד?
משחק קווסט נייד הינו שילוב בין משחקי הרפתקאה לוגית למשחקי בריחה מחדר. 
השחקנים צריכים לגלות יחד, כצוות, למה נועדו חפצים, כלים ומתקנים, וכיצד ניתן להשתמש בהם, כיצד להפעיל אותם וכיצד לפתור כמה מן הבעיות. הדגש העיקרי הוא על פתרון יצירתי של בעיות: המשחק מסייע לפתרון בעיות יצירתי בכך שהוא מציב את הצוותים בסיטואציות שבהן יש תחילה ללמוד את השטח, ולבצע הערכת מצב.
בהמשך מגיעים האתגרים בדמות הבעיות עמן מתמודדים בסיבוב הראשון. כאשר השחקנים מסיימים זאת, עליהם לפתח את רעיונותיהם עם חברי צוות אחרים, ואז להציע פתרונות אפשריים. בהמשך נדרש יישום, ובמידת הצורך – הכנת תכנית. האלמנטים השונים במשחק הורכבו כך שיש לבצע את כל אלה תוך זמן קצר מאוד, כך שברוב המקרים יש לפעול אינסטינקטיבית, בלחץ של זמן, מתוך אילוצים – כמו במציאות, בעולם העסקי.
המשחקים משפרים את כישורי יכולת פתרון הבעיות ועבודת הצוות של העובדים והמנהלים. המשחקים מודולאריים ברמת הקושי שלהם ומאפשרים התאמה לצוותים שונים, צרכים שונים וארגונים מגוונים. משחקי קווסט ניידים ככלי לפיתוח יכולות אירגוניות משחקי קווסט מביאים לידי ביטוי מיומנויות אישיות ומיומנויות ציוותיות הבאות:
תקשורת בינאישית
הובלה/ מנהיגות
חשיבה מחוץ לקופסא/ חשיבה יצירתית
שיתוף פעולה עם חברי צוות או עם אנשים שאני לא מכיר (קבוצות הטרוגניות)
התמודדות עם לחץ
התמודדות עם חוסר ודאות
יכולת עבודת צוות
קבלת החלטות
תכנון אסטרטגי
הקשבה
ניהול משימות
שיתוף בידע
יכולת הנעת תהליך
יחד עם המשחקים ניתן לשלב סדנה של יועץ אירגוני בה יבוצע ניתוח של המשחקים באחד מהמיומניות לעיל ותועבר סדנא שמטרתה על בסיס הממצאים מהמשחק לתת לאירגון כלים לשיפור. שילוב המשחקים והסדנא מומלץ במיוחד לצוותי מנהלים של 20-30 איש.
בקווסטומניה יש 5 משחקים ניידים.
בנוסף לרטרו, שבו שיחקתי, קיימים גם הבאים:
Questomania
• בין החברות הראשונות שייסדו את ענף חדרי הבריחה בישראל, הוקמה בנובמבר 2014.
• החברה עם סל המוצרים הרחב ביותר בישראל, המפעילה גם סניפים ברוסיה ובסינגפור.
• קווסטומניה משמשת כספק מורשה של רוב הגופים הגדולים בישראל.
• החברה מעסיקה כ-25 עובדים: מדריכים, מנהלי צוות, אנשי פיתוח
לסיכום החווייה, אני רק אציג את החיוך של הילדים שלי כשיצאנו מהחדר (ברור שהצלחנו לגנוב את היהלום), והוא כבר אומר הכל:

ואם עשיתי לכםן חשק, אז הנה הפרטים של מתחם קווסטומניה, שהוא אחד מהכיפיים מבין כל חדרי הבריחה שביקרתי בהם.


החשמונאים 100 תל אביב
 03-5531194

חדר בריחה מומלץ, מבטיחה לכם!!!

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

פשטידת כרוב משגעת!!! מתכון לפשטידה קלה להכנה וטעימה להפליא :)

אני מודה: נכון, יש לי חיבה גדולה לסטייקים ובשרים, אבל גם מאכלים חלביים עוברים לי נהדר בתפריט השבועי שלי. מדי פעם אני מכינה פשטידות טעימות, כמו פשטידת התרד הנהדרת שלי , שמהוות יופי של תחליף לארוחת צהריים בשרית, או לארוחת ערב כיפית. הפעם הלכתי על כרוב. אני תמיד ממציאה פשטידות, כשהבסיס די קבוע, ורק ה"בפנוכו" משתנה. מחליפה ירקות, משנה תיבולים, מחליפה תבניות, צורות, גדלים, אבל תמיד הן יוצאות משגעות, נפלאות לאירוח, וקוצרות מחמאות :)

פלפל ממולא צמחוני, עם אורז ותבלינים. מתכון קל לממולאים!

אני אוהבת ממולאים, ומכינה אותם בכל מיני צורות וצבעים. הפעם היה לי עוף בתנור, אז ויתרתי על הבשר הטחון בפלפלים, והכנתי פלפלים ובצלים ממולאים, סיר כיפי וטעים שמתאים לכל יום בשנה. שמרו לכם מתכון לפלפלים ממולאים צמחוניים, וגם בצלים ממולאים הכנסתי לסיר. בלי הרבה דיבורים, ישר לעבודה :)

גליל תמרים ואגוזים - חטיף אנרגיה משגע ללא גלוטן

לפעמים בא לי משהו מתוק אחרי הארוחה. חטיף שכזה. קינוח.  מאז שהתחלתי לאכול "ללא גלוטן, ללא סוכר", אני משתדלת לא לאכול חטיפים מתועשים, אלא דברים בריאים יותר, טבעיים יותר, ולהעדיף סוכר שהוא סוכר פירות - ולא סוכר מעובד.  המתכון לגלילי התמרים הוא ללא גלוטן, ללא אפיה, מהיר הכנה, ומלא בדברים טובים ובריאים.  את חטיפי האנרגיה מהתמרים אני מכירה עוד מהימים שרכבתי בשטח עם האופניים. החבר'ה תמיד היו מביאים תמרים לרכיבה, ואחד מהם תמיד הגיע עם קופסה שבתוכה היו מטבעות תמרים עם המון דברים טובים בפנים. הם לגמרי חטיפי אנרגיה, וגם דלים בשומן רק שיש בעיה אחת - מאד קשה להפסיק לאכול מהם :)

פשטידת התרד ההורסת שלי. לא רק לפופאי מגיע! (-:

תרד. אחד מהירוקים הבריאים. נו, בטח כולכם זוכרים את "פופאי" (-: קיבלתי להתנסות חב' עלי תרד טריים ושטופים של "שופרסל". באופן כללי, אני מאד אוהבת את כל הירקות השטופים, הטריים, הקצוצים. תענוג אמיתי. סלטים, פשטידות, מטבלים- הכל מוכן בשניות, בזכותם (-: שקלתי מה לעשות איתם. מצד אחד, ממש בא לי שקשוקת תרד עם שמנת. מצד שני, אני אוהבת פשטידות, וגם פשטידת תרד נראתה לי פתרון זריז ונפלא לארוחת ערב קלילה של מוצ"ש. החלטתי להכין פשטידה, ובשבילכם, גם צילמתי אותה, שלב אחרי שלב, כי כשהכל מגיע היום טרי, שטוף ומוכן לאכילה, חצי מהעבודה המעייפת יורדת, וההכנה הופכת לכיף של ממש (-: לוקחים חב' עלי תרד טריים ושטופים של "שופרסל", וחולטים אותם כחצי דקה במים רותחים.   מעבירים את העלים לקערה עם מים קרים. שמים בקערה ארבע ביצים:   מוסיפים קופסא שמנת חמוצה 15%, ושתי שיני שום: מוסיפים ארבע כפות קמח תופח, וארבע כפות מיונז. כן, מיונז (-: סוחטים היטב את עלי התרד, ומוסיפים גם אותם לקערה. מוסיפים כף של בזיליקום טרי

השייקר שעשה אותי מאושרת. נינג'ה אמיתי! וגם: מתכון לאייס מוקה.

כשהחגים מגיעים, יש המון אירועים שקשורים לכלי בית, סירים, ומוצרים למטבח. בולטים מוצרי החשמל הקטנים, שהופכים כל בית למסעדה קטנה. אם פעם בשביל שייק טוב היינו צריכים בלנדר מטורף ואימתני, שיכתוש את הקרח בקלות, היום כבר אפשר בקלות להכין שייק מופלא בבית. כן, כן, גם עם פירות וירקות קשים. אני פה בשביל לספר לכם כמה אני מאושרת מהיום שהחמוד הזה, נינג'ה איי קיו, אצלי בבית. ואני באמת מאושרת. הפכתי לפריקית של שייקים. כבר כמה ימים אני שותה שייקים במגוון וריאציות. חלקם בריאים יותר, חלקם פירותיים יותר, וחלקם באמצע. מה שבטוח - אני נהנית משייק מופלא בפחות מדקה הכנה. זה מה שלוקח לנינג'ה הזה.