סוסים למכירה - מי לא רוצה סוס משלו? סוסי טנסי - למבינים ויכולים :)רכיבה על סוסים? אני? אהמממ...
אני וחיות זה לא תמיד הולך. אני מודה: אני די פחדנית מכל מה שמוגדר "חיה". אפילו מחתולים אני די מפחדת. שלא ישרטו אותי חלילה.
פעם, כשהייתי בת שש בערך, הכלב שלי נשך לי את האצבע. מאז אני נזהרת.
כשהזמינו אותי לחוות מורשת הטנסי, חוות סוסים שיעודה מכירת סוסים לאלו שיכולים להרשות לעצמם לתחזק ולהחזיק סוס שכזה, קצת פחדתי. אני? על סוס? מלחיץ.
מצד שני, הזדמנויות להרגיש "ריץ' גירל", לא מפספסים :)
הבת שלי, לעומת זאת, מאד התלהבה.
ובואו נודה, בהכי אמיתי שלכם: מי לא רוצה מדי פעם להרגיש אלפיון עליון?
נסענו לכיוון כפר נטר, מושב בשרון (לא רחוק מנתניה), כדי לחוות רכיבה על סוסי טנסי. 
כשהגעתי לחוות הסוסים המפוארת, נדהמתי מהמרחבים, מהגודל, ובמיוחד מהסוסים האצילים.  השולחן היה עמוס בתקרובת, כיאה למקום שבו מבקר האלפיון העליון. שתינו יין, אכלנו גבינות, כריכים ומאפים, ועוגות גם :) רון, בעל החווה, נתן לנו רקע ומידע על החווה, הסוסים, הטיפול בהם. 
"זו אינה חווה ללימוד רכיבה", הוא הסביר. "החווה היא בעצם בית גידול, שעוסק בטיפוח וגידול סוסים מגיל צעיר ועד לבגרות, כדי שאנשים שרוצים סוס איכותי ומטופל יוכלו לקבל אותו אחרי שגודל בתנאים הכי טובים שיש".
חוות מורשת הטנסי הנה חווה ייחודית מסוגה בארץ לגידול ולשיווק סוסים מגזע Tennessee Walking horses.
החווה הוקמה לפני כ- 10 שנים בכפר נטר באזור השרון כשהרעיון היה הקמת בית גידול בישראל לסוסי מורשת הטנסי, המהווים את השילוב האמיתי והנכון בין טיולים לבין עבודה. 
את החווה מנהלת טל קרן, שרכיבת סוסים זה עיסוקה מאז הייתה צעירה, אך בעיקר זוהי אהבתה הגדולה. 
היא יושבת בגאון על הסוס, והוא? כאילו מחכה שהיא תדבר אליו, בתנועותיה המיוחדות והכל כך אלגנטיות. 

מקורם של סוסים מיוחדים וייחודיים אלה הינם קווי דם עתיקים ונדירים אשר השתמרו בחוות פרטיות של חוואים אמריקאים המגדלים את סוסי מורשת הטנסי למעלה ממאה שנה.
סוסי מורשת הטנסי מתאפיינים באתלטיות, חוזק וסיבולת גבוהה, נוחות, יציבות ועוצמה בשילוב אופי רגוע ונעים, מגוון צעדים רחב ומראה אצילי וייצוגי במיוחד. 
הסוסים המורבעים בחווה בעלי אופי נוח ואינטליגנציה גבוהה, מפגינים נכונות ומסירות רבה לרוכב בביטחון ובבטיחות בכל המקצבים בהם נע הסוס.
בית הגידול משתרע על פני כ-30 דונם, ומנוהל ביד רמה על ידי צוות מקצועי ומהימן אשר נבחר בקפידה.
כמו כן, אנשי החווה מיומנים בהתאמה מדויקת של הסוס הנכון ביותר לצרכי הרוכב וזאת כי שההתאמה ביניהם תהיה חווייתית ומושלמת. 
הסוסים נולדים, גדלים, מטופחים ומטופלים בחווה במשך 3 שנים אינטנסיביות המצריכות השקעה מרבית בטיפול ואימון יומיומי, חיסונים ותנאים אופטימליים ביותר על מנת לגדל את הסוס/ה כחיית מחמד אשר יש לה אמון באדם ולא כחיית עדר הרואה באדם נטע זר.
בית הגידול מאפשר גם לקיים רכיבות התאמה אישיות הכוללות כ-10 מפגשים פרטניים בהם הרוכב ילווה במאמנת צמודה לאורך כל התהליך, גם במידה ואין לו ידע מקדים ברכיבה, או בעולמות התוכן של הסוסים. הגיל המינימלי בו ניתן להתחיל לרכוב הינו גיל 8 לערך. 
כיום,קיימת חשיבות רבה לביצוע אבחנה בגזע הטנסי :
מצד אחד של הסקאלה סוסי מורשת הטנסי שמקורם הינו קווי דם עתיקים, מיוחדים ונדירים המציגים צעד מובנה הגדלים בבית הגידול, מאומנים ומוצעים למכירה, ומהצד השני קווי דם מודרניים המוצגים במגרש.
בשנות ה- 60 החל תחום התצוגות biglick לתפוס תאוצה ובשל אופיו הטוב של גזע זה החלו לאמן אינטנסיבית את הסוסים לצורך אימון כסוסי ביגליק ולהפעיל עליהם כוח אגרסיבי המוביל לפציעתם המכוונת. 
סוסי התצוגה נראים שונה, מתנהגים שונה ומרביתם אינם רוכבים כלל מחוץ למגרש סגור ואינם כשירים לטיולים בשטח. 
על כן, בעת רכישת סוס מגזע טנסי חשוב להבין מאיזה קווי דם הוא מגיע, על מנת לקבל את התמורה הטובה ביותר ולא לרכוש מתוך טעות וחוסר הבנה סוס תצוגה אשר לא יוכל לטייל בשטח ולא יוכל לשמש למטרה לה הוא נרכש– רכיבה בשטח לעיתים אתגרית לעיתים מהנה אולם תמיד בטוחה!
בחוות מורשת הטנסי ניתן להתרשם מההיצע הרחב של עשרות סוסי מורשת הטנסי גזעיים-זכרים מסורסים, נקבות, סייחים וסייחות באתר האינטרנט והן בחווה, בתיאום פגישה מראש.
נחזור לרגע לרכיבה שלנו?
טל הובילה אותנו בבטיחות ובביטחון. 
הדרכה קצרה, ואנחנו על הסוס :)


לאחר סיבוב קצר בחווה עצמה, יצאנו לסיבוב במושב. רכבנו כשעה, ונהנינו מכל רגע. 
דניאל רכבה כאילו זו רכיבתה העשירית, אני הייתי פחות מוצלחת, אבל סוסי הטנסי כל כך נוחים באופיים, כך שעדיין לרגע לא ביקשתי לרדת, ושרדתי את הרכיבה בהנאה גדולה. 
הסוסים רגועים, ממושמעים מאד, וניכר שיד אוהבת מטפלת בהם, והם, מצידם, מחזירים אהבה.
כשסיימנו את הרכיבה, וישבנו להירגע ולנוח טיפה, החלה השקיעה, ומחזה מרהיב של סוסי טנסי אצילים ושקיעה מרהיבה הרחיב לי את הלב. 
שתיתי את האספרסו שלי, ונכנסתי למוד "אחלה פתיחה לסופ"ש".
נטולת כושר שכמותי, ביליתי את הערב במנוחה, וגיליתי שיש שרירים שמזמן לא הפעלתי. 
ואולי הגיע הזמן ללכת לחוג רכיבה, כי האמת? היה לי ממש "גוד טיים" בחוות מורשת הטנסי, וקצת אימון לשרירים "מתים" אף פעם לא מזיק :)
אז אם אתם קהל היעד, תנו קפיצה. אני לא קהל היעד, אבל בהחלט לא הייתי מתנגדת להיות. מצד שני, לימדו אותי לשמוח בחלקי, להנות מזה שאני קמה בבוקר, ויכולה לפתוח עיניים ולראות את סוסי הטנסי והשקיעה, ולהגיד "תודה על היכולת לראות את העולם היפה הזה".
ובחוות מורשת הטנסי, הוא באמת יפה.חוות מורשת הטנסי

כתובת:  ההדרים 46, כפר נטר
טלפון: 072-3932454